Plastic – wywiad

Plastic – wywiad

Plastic – wywiad

Elektroniczno – popowa formacja Plastic prezentuje singiel Waiting For A Plane, do nagrania którego zaprosiła wyjątkowych gości: Randy’ego Breckera, Włodka Pawlika i Krzysztofa Antkowiaka. Jak doszło do tej niecodziennej współpracy? Więcej na ten temat w programie #MusicInsider.

Waiting For A Plane to niespodzianka dla fanów alternatywnego popu, jazzu i entuzjastów latania i podróżowania. „Rozpoczynające ‘Waiting For A Plane’ dźwięki lotnisk są śladami naszych podróży, które stały się inspiracją całego albumu. Chcielibyśmy po tych śladach powrócić do świata bez Covid 19.” – mówi Plastic – Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski. Singiel zapowiada ich czwarty album.

Plastic – #MusicInsider

Plastic tworzą: Agnieszka Burcan – wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie, producent muzyczny  – Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w sekcji kompozycji i aranżacji oraz wokalu Akademii Muzycznej w Katowicach, jest autorem i kompozytorem wszystkich utworów Plastic oraz Paweł Radziszewski – gitara, bas, programowanie, realizator dźwięku, producent muzyczny.

Ich muzyka jest prawdziwie eklektyczną odmianą alternatywnego popu. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro.

Grupa ma na swoim koncie trzy albumy: „Plastic” (2006) – nominowana do Fryderyków w 2 kategoriach: Album Roku – Muzyka Klubowa i Nowa Twarz Fonografii. Do utworu ”Superstar” nakręcono teledysk nagrodzony na Yach Film Festiwal nagrodą specjalną – Drewnianym Yachem. „P.O.P.” (2009) – To zupełna zmiana brzmienia, stylistyki I wizerunku zespołu. „Living In The iWorld” (2013) – to album różnorodny z dużym rozmachem stylistycznym. Od tanecznych, elektronicznych, klubowych korzeni przez inspiracje muzyką filmową po rockabilly i właśnie odkryte przez Plastic electrocountry. Na tym albumie znalazły się single: „Long Way Home” – do utworu powstał zaskakujący i tajemniczy klip w reżyserii Romana Przylipiaka.

Nowy singiel zespołu Plastic ‘Waiting For A Plane’, który zapowiada nowe wydawnictwo, nie jest na pewno typowym utworem, ale i czas w jakim się pojawia nie jest zwyczajny. Piosenka ukazuje się w chwili oczekiwania na powrót tego, co kiedyś było na wyciągnięcie ręki, a co w czasach pandemii stało się symbolem naszej utraconej wolności i normalności. To lekkość wakacyjnej przygody z obietnicami ciepłych destynacji w tle.

Plastic – Waiting for a Plane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Wprowadź szukane słowo