Janek Traczyk – wywiad

Janek Traczyk – wywiad

Janek Traczyk – wywiad

Janek Traczyk – kompozytor, autor tekstów, wokalista w Teatrze Roma, Studiu Accantus, Teatrze Muzycznym w Gdyni. Obecnie aktor debiutuje z albumem “Nadal Jestem”. Posłuchaj wywiadu z Jankiem Traczykiem na #MusicInsider.

Janek Traczyk urodzony w 1985 roku w Warszawie. Wokalista i kompozytor. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie piosenki oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji. Czy doświadczenie to sprawiło, że nagrał album “Nadal Jestem”? Sprawdź to podczas wywiadu dla #MusicInsider.

Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu „Metro”. Od 2016 roku występuje w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire – jedna z głównych postaci musicalu „Notre Dame de Paris”.

#MusicInsider – Janek Traczyk

Talent show Janka Traczyka

Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich (piosenki), m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga i konkursu na autorską piosenkę „Pierwszy krok” na portalu Łowimy Talenty. Znany jest również z telewizyjnych programów muzycznych takich jak „Szansa na Sukces”, oraz „The Voice of Poland 2” i „Must Be The Music”. Wiosną 2017 roku rozpoczął nagrywanie swojej pierwszej autorskiej płyty.

Artysta ma na swoim koncie szereg kameralnych koncertów. Wraz z zespołem wystąpił w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice w Lublinie, w klubie TU i Ówdzie w Łodzi, czy poznańskim klubie Pod Minogą. Obecnie Janek cyklicznie koncertuje online.

Janek Traczyk i jego debiut “Nadal Jestem”

Płyta „Nadal Jestem” to zbiór historii zgromadzonych na przestrzeni lat. Janek Traczyk wchodzi w świat męskiej wrażliwości i emocjonalności opowiadając o miłości, która ma wiele twarzy. Porusza tematy wsparcia w trudnych chwilach oraz radzenie sobie z dotkliwymi przeżyciami przez dostrzeganie piękna każdego dnia. Kojący głos Janka w nowoczesnych, przestrzennych aranżacjach to propozycja dla wszystkich fanów nieoczywistych kompozycji. Producentem płyty jest Marek Dziedzic. Wydawnictwo światło dzienne ujrzało 27 listopada 2020 roku.

Album można zakupić ➡ https://www.mtj.pl/sklep/nadal-jestem/

Janek Traczyk – Nadal Jestem

Janek Traczy w musicalu “Piloci”

Obecnie Janka Traczyka możemy oglądać również w musicalu Teatru Roma. Piloci to musical inspirowany wydarzeniami historycznymi z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim związanymi z Bitwą o Anglię. To także pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową, o wielkim uczuciu łączącym Jana, młodego polskiego lotnika i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę. W spektaklu zobaczymy również Janka Traczyka! Spektakl dostępny również jest w formie online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź szukane słowo