Bartek Królik – wywiad

Bartek Królik – wywiad

Bartek Królik – wywiad

Bartek Królik zaprezentował światu swój pierwszy solowy album w karierze! „Pan od Muzyki” to płyta różnorodna stylistycznie, pulsująca miejskim rytem i życiowa w przekazie. Wydawnictwo całkowite o czym usłyszymy w rozmowie z artystą.

Bartek Królik czyli wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk – w 2004 roku za nagranie Sistars „Sutra” i w 2005 roku za nagrania Sistars „My Music” oraz „Inspirations”. Wraz z zespołem Sistars został dwukrotnym laureatem MTV European Music Award w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca” w 2004 oraz 2005 roku. Bartek Królik debiutuje z solową płytą z gatunków soul/pop/funk.

W mojej muzyce zawsze przyświecał mi taki cel, żeby edukować tzn. żeby muzyka była jednocześnie przestępna i taka popowo- popularna, a z drugiej strony, żeby miała coś więcej, coś nieoczywistego. – komentuje Bartek Królik

Bartek Królik – #MusicInsider

Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001-2012. Współtworzy z Markiem Piotrowskim zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej.

Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół i Pono, Marina Łuczenko, Ania Szarmach. Koncertował na większości polskich festiwali muzycznych, takich jak: Pol’and’ Rock Festival, Open’er Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Sopot oraz na drugim co do wielkości festiwalu jazzowym na świecie – Montreux Jazz Festival w Szwajcarii.

Bartek Królik – Z ręką na sercu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Wprowadź szukane słowo