Robert Cichy – wywiad

Robert Cichy – wywiad

Robert Cichy – wywiad

Artysta, który pojawił się na ponad 60-ciu albumach polskich artystów. Człowiek cienia, który postanowił wyjść na front i zaprezentować światu swoją solową twórczość. Robert Cichy! Specjalnie dla #MusicInsider.

Robert Cichy – gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który za swój pierwszy album „SMACK” (2019), został laureatem najważniejszej polskiej nagrody fonograficznej – Fryderyk – w kategorii „najlepszy album roku country/blues”. Jury  doceniło połączenie gatunków, stworzenie charakterystycznego języka muzycznego i eksperymentalne podejście do gitary. Druga statuetka Fryderyka została przyznana dla Roberta jako producenta płyty „Smack”.

Robert Cichy – wywiad

Artysta wydał kolejny album pt. „Dirty Sun”. Znajdzie się na nim jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim, co akurat w kontekście poprzedniego wydawnictwa, które w całości było po angielsku, jest powiewem świeżości. Cichy nieustannie eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl. Ponadto, na albumie „Dirty Sun” usłyszymy aż cztery kolaboracje, bowiem wokalista zaprosił znakomitych gości: Kasai, Mroza, Rahima i Sosnowskiego.

Na początku czerwca pojawił się pierwszy singiel „Piach i wiatr”, zapowiadający nowe wydawnictwo Roberta Cichego – premiera płyty „Dirty sun” (wyd. Agora) odbyła się 26 czerwca 2020 r. W tym również dniu w sieci pojawił się teledysk do „Seize the day”, do którego powstał nietypowy klip, inspirowany miłym zbiegiem okoliczności – bowiem termin premiery płyty, był również dniem 40. urodzin Cichego. Z tej okazji od zaprzyjaźnionych artystów popłynęły życzenia dla Roberta i to one tworzą wizualną stronę klipu.

Robert Cichy – Rebeliant

Album „Dirty sun” zawiera jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim. Wśród gości na płycie znaleźli się: Kasai, Mrozu, Rahim oraz Sosnowski. Sesja zdjęciowa promująca album powstała w Nowym Jorku, a jej autorem jest Lukas Chmiel. Za okładkę i grafikę albumu odpowiada Mariusz Mrotek. Na nowym albumie, Cichy nadal eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Wprowadź szukane słowo