The Freuders – wywiad

The Freuders – wywiad

The Freuders – wywiad

The Freuders to minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Chłodno i bez przebaczenia. Zainteresowani?

30 kwietnia 2020 ukazała się premierowa płyta zespołu The Freuders. O samym wydawnictwie, sposobie nagrywania, współpracy z Tides From Nebula oraz co łączy ich z Lion Shepherd dowiemy się z wywiadu, którego udzieli Tymon Adamczyk oraz Piotr Wiśnioch dla #MusicInsider.

The Freuders – #MusicInsider

Nowa płyta „Warrior” The Freuders to zdecydowany progres w działalności zespołu. Zespół jest już w nieco innym miejscu, gdzie w bardziej skutecznie buduje dialog ze słuchaczem. Ich muzyka oparta na gitarowej energii, daleka jest od powielania wytartych schematów. To jakość na najwyższym poziomie.

“Ta płyta ma pewien metalowy „posmaczek”, znajdziemy na niej elementy skręcające właśnie w tę stronę zwłaszcza w utworze „Warrior”. Zależało na tym by nasz producent uchwycił tę energię. Utwory mają typową naszą specyfikę czyli długie wstępy, odrobina wokalu, refren, powtórka pierwszej części i druga część, która pełni rolę dłuższego instrumentalu”. – komentuje Tymon Adamczyk, wokalista zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź szukane słowo